آنچه دیگران میخوانند

» کافه زیبایی و ارایشی » ترفندهای آرایشی مخصوص خانمها

تاریخ انتشار : 2019/11/28 - 20:24

ترفندهای آرایشی مخصوص خانمها

ترفندهای آرایشی مخصوص خانمها

رژلب تیره سنتان را بالا می برد

بعد از خواندن این عنوان حتما با خودتان می گویید که “امکان ندارد!”  اما متاسفانه باید بگویم که این کاملاً درست است. هر چه سنمان بالا تر می رود، لبهایمان باریک تر و جمع تر می شوند. به همین دلیل است که خیلی از ما از رژلب برای حجم دادن به لب هایمان استفاده می کنیم. با این حال بهتر است از رنگ های روشن استفاده کنید وگرنه بیشتر از سن واقعی خودتان به نظر می آیید. بچسبید به رنگ های صورتی و ارغوانی روشن، و از زدن برق لب نیز نترسید.

ترفند آریشی برای پوشاندن تیرگی زیر چشم

از عمل زیبایی پرخطر و گرون صرف نظر کنید. فقط کافی است با استفاده از یک کانسیلر مناسب با رنگ پوستتان، زیر چشمتان یک مثلث مطابق با عکس ایجاد کنید. این یک ترفند آرایشی ساده و در عین حال کاربردی است.

با ریمل حجم دهنده مژه هایتان را پر پشت کنید

با پر کردن مژه ها به درشت تر کردن چشمهایتان کمک می کنید. فقط کافی است از یک ریمل حجم دهنده مناسب استفاده کنید. استفاده از ریمل به چشمانتان فرمی می دهد که انگار خط چشم زدید در حالی که نزدید! این کار به چشمانتان فرم نچرال و طبیعی می دهد. اگر از زدن ریمل به طور روزانه خسته شده اید، می توانید لیفت مژه را امتحان کنید. لیفت مژه یک روش نسبتاً جدید و دائمی برای بلند کردن مژه هایتان است. با این روش دیگر نیازی نیست تا هر روز کلی وقت برای ریمل زدن بگذارید.

پودر ترنسلوسنت برای حجم دهی به مژه ها

نیازی به گفتن نیست ولی همه ما مژه هایی بلند و پر پشت می خواهیم. و حدس بزنید چه شده؟ ما یک ترفند آرایشی ساده برای پر تر کردن مژه هایتان پیدا کرده ایم و آن استفاده از پودر بی رنگ یا پودر ترنسلوسنت “translucent powder” است. این روش بسیار ساده است و همچنین آنقدر هم گران تمام نمی شود. فقط کافی است یک بار که ریمل زدید، مقداری از پودر ترنسلوسنت را با یک برس ریمل تمیز به مژه هایتان بزنید سپس برای بار دوم از ریمل استفاده کنید. به همین سادگی!

استفاده از سایه سفید به عنوان بیس آرایش چشم

یک ترفند آرایشی بسیار ساده برای اینکه سایه چشم ماندگاری بیشتری داشته باشد و زود پاک نشود، این است که از سایه چشم سفید به عنوان بیس سایه استفاده کنید. ابتدا سایه سفید را به کل پلک چشم بزنید، سپس سایه دلخواه را روی ان بزنید و گوشه ها را با یک براش یا انگشت محو نمایید.

ترفند آرایشی برای کشیدن خط چشم

با این ترفند ارایشی شما به راحتی می توانید یک خط چشم صاف و بدون ایراد بکشید. یک چسب پلاستیکی یا کاغذی را به طور مورب زیر چشمتان بچسبانید. از گوشه داخلی چشم شروع کنید به کشیدن خط چشم. سپس از انتها دم خط چشم را بکشید و بعد قسمت های باقی مانده را پر کنید. بهتر است برای کشیدن دم آن از یک خط چشم مایع یا خط چشم ژله ای استفاده کنید

جلوگیری از جوش صورت بعد از وکس
همچنین بخوانید

ترفند آرایشی برای ماندگاری رژلب

اگر شما هم جزو دسته کسانی هستید که رژلبتان پخش می شود یا زود از روی لبتان محو می شود، پس این ترفند برای شماست. باید بگویم که راه حل پخش نشدن رژلب نیز، پودر بی رنگ یا translucent است. البته این پودر را نباید به طور مستقیم روی لبتان بزنید. ابتدا رژلب به رنگ دلخواه خود را بزنید، سپس یک لایه نازک دستمال کاغذی را روی لبتان بگذارید و با یک براش ارایشی تمیز، مقداری از پودر translucent را برداشته، آن را کمی بتکانید و به صورت ضربه ای و ارام بر روی لبتان بزنید.

ترفند بزرگ کردن لب

برای بزرگ کردن لب، استفاده از یک هایلایتر یا کانسیلر ترفند آرایشی بسیار خوبی است. یک کانسیلر روشن را دور تا دور لب خود بزنید و با انگشتتان آن را محو کنید. می توانید از اسفنج آرایشی نیز استفاده کنید. با این حال قسمت های بالای لب را زیاد پخش نکنید که بزرگتر به نظر برسند. می توانید برای برجسته تر شدن آن ار یک هایلایتر نیز در قسمت بالایی لب استفاده کنید.

استفاده از روغن بچه به عنوان آرایش پاک کن

پاک کننده مناسب برای پاک کردن ارایش چشم ندارید؟ یا از پاک کننده های ارایشی خسته شده اید؟ اینجاست که روغن بچه به کارتان خواهد امد. چند قطره از روغن بچه را روی پد آرایشی بزنید و به ارامی روی صورتتان بمالید تا آرایشتان پاک شود. علاوه بر ان، از آن جایی که روغن بچه در دسترس است، ارزان است و باعث تحریک پوستی نمی شود، هر زمان که به ان نیاز داشته باشید، می توانید به اسانی استفاده کنید.

ترفند استفاده از مژه مصنوعی

یکی از ملاک هایی که باعث می شود مژه مصنوعی زیبا به نظر برسد، استفاده از مقدار مناسب چسب است. استفاده از چسب زیاد برای مژه مصنوعی الان دیگر کاربرد ندارد. کافی است از یک سنجاق ساده برای زدن چسب به مژه استفاده کنید. با این روش شما کنترل بیشتری روی مژه دارید و می توانید مقدار مناسبی از ان را اعمال کنید. از این ساده تر نمی شود!

ساخت رژلب خانگی

اصلی ترین چیز برای ساخت رژلب خانگی، سایه است. سایه های چشمتان که شکسته شده یا دیگر از ان استفاده نمی کنید را دور نریزید. به جای دور ریختن، انها را در یک ظرف ریخته و کمی ژله پترولیوم یا وازلین به آن اضافه کنید و مخلوط را میکس کنید. با این ترفند آاریشی ساده، شما رژلب با رنگ دلخواه و منحصر به فرد خود را خواهید داشت.

منبع:mootanroo.com


برچسب ها : , , , , , , , , ,
دسته بندی : کافه زیبایی و ارایشی
ارسال دیدگاه