آنچه دیگران میخوانند

» کافه شیک پوشی » راهنمای خرید کفش با توجه به قد و وزن شما

تاریخ انتشار : 2019/11/27 - 16:27

راهنمای خرید کفش با توجه به قد و وزن شما

راهنمای خرید کفش با توجه به قد و وزن شما

فکر نمیکنم نیاز به گفتن داشته باشد که کفش چه جایگاهی در زندگی امروزه ما دارد. پس به قطع راهنمای انتخاب کفش مناسب میتواند برای شما بسیار سودمند باشد

راهنمای خرید کفش و لباس مناسب

شما هم از آن دسته افرادی هستید که فکر می کنید خرید کفش و لباس به راحتی صورت می گیرد و شما تنها با مراجعه به فروشگاه و پیدا کردن کفشی که در اولین نگاه چشمتان را گرفته است خرید مناسبی کرده اید؟اگر احساس میکنید خرید کردن بدون توجه به بسیاری از نکات و اصول میتواند خرید مناسبی باشد باید بگوئیم سخت در اشتباه هستید !

کفش ها و لباس هایتان در راحتی، شادابی و سلامت شما بسیار تاثیر گذار خواهند بود پس حتما توصیه میکنیم برای انتخاب کفش و لباس مورد نظرتان کمی بیشتر وقت صرف کنید و خرید آن را جدی بگیرید. در این بخش از مجموعه مقالات موبویار راجع به استایل و راهنماهای پوششی راهنمای انتخاب کفش مناسب را برای شما عزیزان تدارک دیده ایم که امیدوار هستیم مورد توجه نگاه گرم شما عزیزان واقع شود.

چه مدل کفشی برای خرید ما مناسبتر است؟

پاسخ این پرسش میتواند برای هرکس به هزار یک دلیل متفاوت باشد. شما در انتخابهایتان فقط و فقط باید زبان بدنتان را جدی بگیرید و لاغیر.به این صورت که در ابتدا شرایط فیزیکی خود را بررسی میکنید، چه نوع کفش برای شما مناسب است؟ کفش های تخت و بدون پاشنه؟ کفش های پاشنه دار؟ نوک تیز و یا پنجه پهن؟خیلی سوالها هست که پاسخ آن را فقط بدن شما میداند. پس از آن متیوانید استایل خودتان را بررسی کنید مطمئنا کسی دوست ندارد با کت و دامن کتانی های لژدار و شبرنگی بپوشد! پس باقی لباسهایی که میپوشید هم در این تصمیم تاثیر گذار هستند. مرحله بعدی چک کردن وزن و قد هیکل شماست، پس از آن میتوانید مکانی را که قصد رفتن به آن را دارید در نظر مجسم کنید مطمئنا کفش های پاشنه دار و نوک تیز مناسب سفر کوهنوردی و گردش های دوستانه شما نیست! در پایان با در نظر گرفتن تمام اینها دانه به دانه انتخاب ها حذف میشوند و تعداد محدودی به جای میمانند حالا میتوانید با خیال راحت و طبق سلیقه خودتان از میان آنهایی که باقی مانده اند انتخاب کنید در ادامه راجع به تمام مثال های بالا توضیحات بیشتری ارائه خواهیم داد.

اندازه پاهایتان را به دقت بدانید.

قبل از خرید کفش حتما نوع پنجه ها و پاهایتان را در نظر بگیرید اینکه پنجه های پهن دارید و یا استخوانی و باریک، به فرم و شکل پا، پهنای پنجه، قوس کف پا و برآمدگی پاهایتان همه و همه توجه نمایید و کفشی را مناسب با شکل و فرم پاهایتان انتخاب کنید تا هماهنگی و تطابق بیشتری با پایتان داشته باشد.در مرحله بعدی کفش را اندازه با پاهایتان بخرید، انگشت های شما نباید از پنجه فاصله زیادی داشته باند و یا در نوک پنجه مچاله شوند.

راهنمای انتخاب کفش مناسب/ صبح ها خرید نکنید

اگر یکی از پاها بزرگتر بود،برایش کفش بزرگتری بخرید.

هستند برخی از افرادی که  اندازه پایشان با یکدیگر برابر نیست و یکی از پاهای آنها بصورت ذاتی و مادر زادی بزرگتر از پای دیگرشان است . مسلما پیدا کردن دو لنگه کفش با سایز های متفاوت کمی سخت خواهد بود اما این نباید شما را مجبور به این کند که کفشی کوچکتر از پایتان بخرید. در نهایت اگر موفق به پیدا کردن دو لنگه متفاوت نشدید پیشنهاد میکنیم هردو لنگه را بزرگ بخرید و یکی از آنها را با جای دادن کفی و یا لژ های ژله ای دار کفش به پای کوچکترتان اندازه کنید.

پوشیدن لباس با رنگ های مختلف
همچنین بخوانید

صبح ها خرید نکنید

شاید برایتان جالب باشد بدانید پای ما ممکن است در طول روز اندازه و حجم های متفاوتی بنا به دلایل مختلف داشته باشد اندازه پاها در طول روز تغییر می کند مثلا بعد از ظهر و ساعات پایانی روز و پس از راه رفتن و ایستادن نسبت به صبح و اوایل روز بزرگتر خواهد شد و گاها اصطلاحا دچار ورم میشود که همین میتواند شمارا در انتخاب کفش مناسب گمراه کند. پس برای خرید کفش بهترین زمان پایان روز است.

کفش های تنگ نخرید

در هنگام خرید به توصیه های و تبلیغات فروشنده هایی که میگویند کفش تنگ را بردارید به امید آنکه بعدا جا باز میکند اصلا اهمیت ندهید! سلامت شما و آرامش خیالتان در موقع پیاده روی از هرچیزی مهمتر است. زمان بگذارید و کفشی را انتخاب کنید که مناسب با سایز پاهایتان باشد.

هنگام خرید حتما جوراب بپا داشته باشید

زمانیکه تصمیم میگیرد برای خرید کفش بروید هیچوقت جوراب ها را فراموش نکنید! حتی کسانیکه علاقه به پوشیدن جوراب ندارند یا با آن احساس راحتی نمیکنند و یا در فصل گرما هستیم و شما نمیتوانید با صندل هایتان جوراب بپوشید! حتما یک جفت همراه خودتان ببرید و بدون داشتن جوراب کفش مورد نظر خود را نخرید چرا که امکان دارد کفشتان پس از پوشیدن جوراب برایتان تنگ شود. هر دو لنگه کفش را پس از انتخاب کفش مناسب با جورابی که به پا دارید ، بپوشید و چند قدم راه بروید.اگر حسه زدگی و فشرده شدن پاهایتان و یا حسه لق زدگی و بیرون درآمدن پا از کفش  را نداشتید میتوانید آنرا بخرید.

حتما کفش را بپوشید، بعد بخرید

به صرف اینکه شما قبلا از یک مدل و یک سایز خاص میپوشیده اید خرید نکنید.مثلا اینکه همیشه سایز پای من روی ۳۸ بوده است! یا اینکه من همیشه از این مدل همین شماره را خریداری میکنم! نه اینطور نیست سایز پای شما حتی ممکن است در عرض دو سه ماه تغییر کرده باشد بنابراین حتما در زمان خرید کفش هر دفعه باید کفش را بپوشید و سپس انتخاب نمایید چرا که ممکن است اندازه پا شما تغییر کرده باشد. پس هیچگاه کفشی که اندازه کفش قبلی تان است، را به این دلیل که قبلا همین سایز را می خریدید،انتخاب نکنید.

حتما پنجه کفش را بررسی کنید

کفش راحت کفشیست که پای شما در آن احساس آرامش و راحتی داشته باشد به طوری که انگشتان پاهایتان در آن جمع نشوند و زیادی در آن آزاد نباشند. حتما قبل از خرید نوع پنجه تان را بررسی کنید. اگر شما پنجه های پف آلود و پهن دارید انتخاب کفش های پنجه باریکی که بزور پاهایتان را در آن جای میدهید و سپس رو میخ پاشنه آن میایستید اصلا مناسب شما نیست! پس هنگام خرید دقت کنید که کفش انتخابیتان دارای پنجه باریک و تیز نباشد و انگشت شست به اندازه کافی جای حرکت راحت در آن را داشته باشد پیش از این هم در همین بخش از مجموعه مقالات موبویار اشاره شد که کفش شما نباید به قدری گشاد باشد که هنگام راه رفتن پاشنه پا از کفش خارج گردد.

منبع:کافه میکاپ


برچسب ها : , , , , , , , , ,
دسته بندی : کافه شیک پوشی
ارسال دیدگاه