آنچه دیگران میخوانند

» مراقبت از پوست و مو » معجزه روغن زیتون بر روی مو

تاریخ انتشار : 2020/02/06 - 13:38

معجزه روغن زیتون بر روی مو

معجزه روغن زیتون بر روی مو

فواید دارویی و سلامت بخش روغن زیتون طی قرن‌ها اثبات شده است. همچنین این روغن شهرت روز افزونی را در عرصه تولید محصولات زیبایی بدست آورده است.

به همان اندازه که این روغن برای سلامت درون بدن ما مفید است، برای سطح پوست بدن نیز به عنوان یک کمک زیبایی به شمار می آید. یکی از فواید زیبایی روغن زیتون کاری است که با موهایتان انجام می‌دهد. بهترین روش استفاده از این روغن بر روی مو استفاده از آن به عنوان یک حالت دهنده مو است. روش کار بسیار ساده است اما فواید بسیاری را به دنبال دارد.

دستورالعمل ساخت حالت دهنده مو روغن زیتون

۱-   نصف فنجان روغن زیتون را درون یک کاسه با قابلیت استفاده در مایکرویو بریزید. آن را به مدت ۲۰ ثانیه و یا تا زمانیکه گرم شود در مایکرویو حرارت دهید.

۲-   برای محافظت از کثیف شدن لباسهایتان حوله ای را بر روی شانه هایتان قرار دهید.

۳-   مقدار کمی از روغن زیتون را کف دست خود ریخته و با آن موهای خود را ماسا‍ژ دهید. اگر پوست سر شما خشک است آن را با مقدار بسیار کمی از روغن ماساژ دهید. اگرجنس موهای شما چرب است، موها را با فاصله ۱٫۵ سانت از ریشه ماساژ دهید. سعی کنید در هر مرحله دسته کمی از موها را ماساژ داده تا این روغن به خوبی تمام موها را بپوشاند.

۴-   موهای خود را به آرامی بر روی سر جمع کرده و آن را با کلاه پلاستیکی و یا کیسه پلاستیکی بپوشانید.

۵-   ۳۰ دقیقه استراحت کنید تا روغن زیتون به درمان موهایتان بپردازد.

ماسک صورت خیار و لیمو
همچنین بخوانید

۶-   با یک شامپو ملایم موهای خود را شستشو دهید. مقدار کمی از نرم کننده همیشگیتان را استفاده و موهایتان را کاملا آبکشی نمایید. خواهید دید که چگونه روغن زیتون موهایتان را نرم و قابل کنترل تر از همیشه خواهد کرد. همچنین شما مطمئناً نمی توانید از درخشش زیبایی که این روغن به موهایتان می‌بخشد بگذرید.


برچسب ها : , , , , , , , , ,
دسته بندی : مراقبت از پوست و مو
ارسال دیدگاه